به گزارش روابط عمومي شهرداري درح ، به نقل از خبرگزاري تسنيم  از ابتدای مهر تاکنون خراسان جنوبی در وضعیت بسیار پرخطر قرار دارد آن طور که روزانه بر متوفیان کرونایی استان افزوده می‌شود.روند ابتلا به کرونا در استان نیز به شدت افزایش یافته و بیمارستان‌ها مملو از بیماران کرونایی است.با تغییر فصل و سرد شدن هوا و بی خیالی برخی از شهروندان سبب شده تا آمارهای کرونایی روز به روز درشت‌تر شود در بیمارستان‌ها دیگر جایی برای بستری شدن بیماران جدید وجود ندارد.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه یکی از دلایل افزایش روند ابتلا به کرونا در استان  دورهمی‌ها است افزود: وقتی مردم کار ضروری ندارند از خانه بیرون نروند چرا که مسافرت‌ها و رعایت نکردن پروتکلها از جمله عدم ماسک زدن و برگزاری تجمعات  سبب روند افزایشی کرونا می‌شود.

دهقانی تصریح کرد: متاسفانه موارد ابتلا روبه افزایش است در چند ماه گذشته میانگین سنی مبتلایان از 72 سال به 60 سال رسیده است و سن موارد فوتی هم  رو به کاهش است. گروههای سنی افراد درمان سرپایی به 42 سال رسیده و سن بیماران بستری نیز کاهش یافته است.

وی افزود: مهمترین علل شیوع ویروس دورهمی خانوادگی است و شاید حدود 40 درصد موارد درگیری خانوادگی و بعد دیگر موارد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: مسافرت، تعطیلات و جابه جایی‌هایی که با بازگشایی مدارس بیشتر شد، تجمعات و عدم رعایت پروتکل‌ها از دیگر دلایل شیوع این ویروس است.

دهقانی عنوان کرد: در بیمارستان‌های استان ظرفیت بخش‌های آماده شده برای بیماران کرونایی تکمیل شده و همکاران ما به دنبال ایجاد بخش‌های جدید هستند.

 

 

وی بیان کرد: محددویت امکانات و نیروی انسانی داریم و اگر پروتکل‌ها رعایت نشود آمارها رو به افزایش است. 10 روزی است شروع مجدد محددویت‌های مختلفی را در استان داریم و اگر روند افزایشی به همین ترتیب ادامه داشته باشد احتما تشدید محدودیت‌ها وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در فروردین ماه که پیک ابتدایی کرونا بود وضعیت به گونه‌ای بود که در روزهای زیادی ابتلا در حد انگشتان دست داشتیم اما چند وقتی است روزانه بیش از 100 نفر ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی به ثبت می‌رسد.

دهقانی اظهار داشت: اگر وضعیت بحرانی کرونا را در خراسان جنوبی عنوان کنیم امری به گزاف نیست چرا که تعداد بیماران کرونا در استان بار دیگر رکورد زده است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه بروز موارد جدید استانی 19 در 100 هزار نفر جمعیت است که این آمار 4 برابر آمار کشوری است گفت: میزان مرگ اختصاصی علیتی 26.1 درصد افزایش پیدا کرده است.

شریف‌زاده افزود: شمار مبتلایان به کرونا در استان از ابتدا تاکنون به بیش از  4 هزار نفر رسیده است.

نقشه شهر

راه های ارتباطی

 

تلفن شهرداری : 05632653668     فکس :05632653668

تلفن مستقیم دفتر شهردار :05632653600

پست الکترونیک : shahrdaridoroh1400@gmail.com

ايدي ما در سروش و اينستاگرام : doroh_shahre_man@

آدرس : درح - خیابان ولایت - ساختمان شهرداری درح

بازدید امروز60
بازدید دیروز144
بازدید هفته505
بازدید ماه4568
کل بازدید104364