به گزارش روابط عمومی شهرداری درح ، به نقل از خبرگزاری مهر ، غلامرضا قوسی ظهر سه شنبه در نشست خبری اظهارکرد: متوسط بارندگی در خراسان‌جنوبی حدود ۳۸ میلی‌متر بوده که این میزان کاهش بارندگی در استان بی سابقه است.

رئیس سازمان جهاد کشاوری خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: خشکسالی بر بخش کشاورزی و صنعت دام تأثیر مستقیم گذاشته است که با توجه به ظرفیت بالای اشتغال زایی این حوزه باید تدبیری برای رفع مشکلات دامداران و کشاورزان اندیشید.

قوسی با اشاره به اینکه برای رفع این مشکل همراه نمایندگان خراسان‌جنوبی در مجلس جلسه‌ای با مسئولان و متولیان کشوری چون معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی و رئیس سامان امور عشایر کشور در این زمینه برگزار کردیم، ادامه‌داد: یکی از مصوبات این جلسه در اختیار قرار دادن ۶ هزار تن جو و ۶ هزار تن ذرت در مرحله اول به خراسان‌جنوبی بود.

وی بیان‌کرد: همچنین تصویب شد که برای خرید علوفه و رفع مشکل نقدینگی تعاونی و تشکل‌های عشایری تسهیلات یک ساله و پنج ساله در اختیار تعاونی‌های عشایری قرار داده شود تا عشایر در این زمینه نیز مشکلی نداشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: ما در سه ماه پایان سال ۹۸ حدأکثر میزان کنسانتره که به مصرف دام رسیده چهار هزار و ۵۰۰ تن بوده ولی در سه ماه سال ۹۹ به حدود ۹ هزار تن و در فروردین ۱۴ هزار تن رسیده است.

قوسی اظهار کرد: در خصوص اعطای تسهیلات کم بهره و اعتبارات بلاعوض به بهره برداران بخش کشاورزی در راستای جبران خسارت‌های خشکسالی وزیر جهاد کشاورزی در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ نامه‌ای به وزیر کشور نوشته‌اند که آن را پیگیری می‌کنیم.

وی گفت: پیش بینی ما این است که کل خسارت وارده به بخش کشاورزی در مرحله اول خشکسالی دو هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان است و هر چه قدر این خشکسالی ادامه یابد خسارت‌ها نیز افزایش می‌یابد.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه امسال یک سال سخت برای کشاورزان و دامداران استان است، اظهارکرد: اگر تشکل‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی بخواهند علوفه وارد کنند، از آنان حمایت می‌کنیم.

نقشه شهر

راه های ارتباطی

 

تلفن شهرداری : 05632653600فکس :05632653668

تلفن مستقیم دفتر شهردار :05632653802

پست الکترونیک :shdoroh@gmail.com

ايدي ما در سروش و ایتا: https://eitaa.com/shahrdaridorohوhttps://splus.ir/doroh_shahre_man 

آدرس : درح - خیابان ولایت - ساختمان شهرداری درح

بازدید امروز1
بازدید دیروز87
بازدید هفته233
بازدید ماه1638
کل بازدید178513